РОБОТА ПО БІОМЕТРІЇ

Безвізовий режим з ЄС відкрив для українців, які прагнуть працевлаштуватись за кордоном, нові можливості. Хоча сам безвіз й не дає право легального працевлаштування в Євросоюзі, та Польща в цьому плані є винятком. Законодавство цієї країни передбачає працевлаштування тих, хто в’їхав в країну по біометричному паспорту.

Як в’їхати в Польщу по біометриці й лишитись там працювати?

Легальні способи:

 • Коли є запрошення від роботодавця. Якщо ви до Польщі їдете на запрошення роботодавця й у вас є папери, що підтверджують це, до законності ваших намірів не виникне ніяких питань. При проходженні контролю, сміливо вказуйте, що метою поїздки є працевлаштування. Такому випадку робота по біометрії є одним з найкращих варіантів.
 • Нема запрошення, але є домовленість з роботодавцем. Якщо ви домовилися з роботодавцем, що він вас працевлаштує, але запрошення у вас немає, то метою поїздки може бути співбесіда. Законодавство Польщі передбачає можливість в’їзду по безвізу з метою знайомства з роботодавцем, а в підсумку підписання з ним трудового договору.
 • Коли їдете в Польщу як турист. Якщо роботу вирішили знайти після прибуття до Польщі, то в’їжджайте як звичайний турист по безвізу. Коли роботу знайдете, зможете вже офіційно оформитися. При цьому треба дотримуватися польського законодавства.

Трудовий договір

Щоб ваша робота в Польщі рахувалась легальною, роботодавець повинен підписати з вами трудовий договір й подати заяву в управління соціального страхування. Договір чи контракт гарантуватиме, що заробітна плата буде відповідати обговореній сумі, та те що вас не звільнять раніше вказаного часу. При укладені роботодавець зазначає, на підставі якого типу договору буде працювати найманий працівник.

Види трудових договорів:

 • Umowa o prace – найкращий для робітника договір. Він забезпечує оплачувані відпустку та лікарняний, гарантує мінімальну заробітну плату, забороняє без згоди працівника наднормові години праці, унеможливлює звільнення робітника до закінчення договору.
 • Umowa zlecenie – найпоширеніший трудовий договір. Не гарантує соціальні пільги. В такому договорі можна вказати будь-який рівень оплати, та кількість робочих годин.
 • Umowa o dzielo – цей вид договору практично не відрізняється від попереднього, є лише одна різниця він підписується не на певний період, а на певний обсяг робіт.

Дуже важливо в договорах прописувати всі можливі нюанси: зарплату, графік, тривалість перерви, умови дострокового звільнення, й тому подібне.

Тривалість роботи по біометрії

З укладеним трудовим договором, можна перебувати та легально працювати до 90 днів один раз на півроку. Загалом 180 днів на рік. Цей варіант підходить тим, хто їде на сезонну роботу до Польщі. Порушникам термінів перебування загрожує депортація або штраф.

Тим, хто по закінченню 90 днів, захоче лишитися в країні, треба подавати документи щоб отримати карту побиту, або оформлювати робочу візу.

Слід зазначити, що з першого січня цього року Польща змінила правила працевлаштування для іноземців не з країн ЄС. Сьогодні українці можуть отримати дозвіл на сезонну чи короткотермінову роботу. Для таких галузей як туризм, садівництво, сільське господарство, громадське харчування видається дозвіл на сезонну роботу з правом працювати дев’ять місяців на рік. Дозвіл на короткотермінову роботу дає право українцям працювати шість місяців на рік в галузях, які не відносяться до сезонних. Дія дозволів починається з дня перетину іноземцем кордону.

Вакансії по біометричному паспорту

Доступні пропозиції сезонної праці в Польщі:

 • Садово-польові роботи;
 • будівельні та ремонтні роботи;
 • роботи по збору врожаю;
 • робота на виробництві;
 • робота на складах.

Щодо роботи на складах, то це одна з найбільш популярних вакансій сезонної роботи. Ось топ 5 складів які пропонують роботу по біометричному паспорту:

 1. Робота на складах TESCO. На роботу беруть як чоловіків так і жінок молодших за 50 років. В обов’язки входить наведення порядку на складі, контроль продукції, розкладання її на полицях магазину, проведення інвентаризації.
 2. Робота на складах ID Logistics. На роботу беруть чоловіків. В обов’язки входить комплектація, сортування товару, розкладання його на палети.
 3. Робота на складах одягу H & M. На роботу беруть чоловіків та жінок. В обов’язки входить робота по сортуванню й пакуванню одягу, також необхідно сканувати посилки та завантажувати їх в машини.
 4. Робота на складах Eurocash. На роботу беруть тільки чоловіків В обов’язки входить розвантаження товару та його сканування, підготовка товару до відправлення, а потім його завантаження, сортування та розкладання посилок.
 5. Робота на складах інтернет-магазину Zalando. На роботу беруть чоловіків, жінок та сімейні пари. В обов’язки входить пакування, сортування, сканування та подальша відправка за адресою.

Скільки можна заробити працюючи по біометриці

Робота за біометричним паспортом це сезонна робота. А сезонна робота оплачується найдешевше. Та все ж зарплатня не може бути нижча чим офіційна мінімальна зарплата по країні, а це 2.100 злотих (16.600 грн) на місяць, або 13,7 злотих (108 грн) за годину праці. Тобто, зарплатня на будь-якій офіційній роботі по біометриці буде не нижча чим 16.600 грн.

ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ РОБОТИ ПО БІОМЕТРІЇ

ПЕРЕВАГИ

 • Економія пари сотень доларів на оформлені візи;
 • Нема потреби чекати декілька місяців на візу;
 • Офіційне працевлаштування.

НЕДОЛІКИ

 • Занадто короткий термін для праці.
 • Багато роботодавців не працевлаштовують без робочої візи.
 • Шахрайство з боку роботодавців, щодо громадян необізнаних з нюансами працевлаштування по біометричному паспорту.

Якщо ви виявили бажання поїхати до Польщі працювати по біометриці, потрібно детально вивчити знайдену вакансію, почитати відгуки про роботодавця, зважити переваги та недоліки. Якщо виникають якісь питання, то можна звернутися за допомогою до компаній, які займаються працевлаштуванням за кордоном.