ОСОБЛИВОСТІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ У БЕЛЬГІЇ

Робота у Бельгії

Бельгія є центром як економічного, так і політичного життя Євросоюзу та всього світу. У великій кількості в країні знаходяться міжнародні інститути та організації. Найвпливовіші це штаб-квартира Євросоюзу, офіс НАТО. В Бельгії сильні торговельні зв’язки з європейськими країнами, особливо з сусідніми. Це забезпечує стабільне та порівняно високе зростання економіки країни. Гарна економіка – гарна зарплатня. Тому Бельгія є досить популярною у трудових мігрантів. Для українців цей напрямок також є дуже перспективним, особливо для спеціалістів з високою кваліфікацією та знанням мови. Проте є певні особливості працевлаштування у Бельгії, які роблять її не такою доступною як інші країни ЄС.

Поки що робота в Бельгії не така популярна як в Польщі та Чехії. Все тому що знайти гарну вакансію й отримати дозвіл на роботу не так легко та швидко як наприклад в Польщі та Чехії. По друге, Бельгія розташована досить далеко від наших кордонів, тому ціна переїзду значно більша ніж до Польщі.

Для того щоб поїхати на роботу до Бельгії треба:

 • Найти вакансію.
 • Провести співбесіду з роботодавцем.
 • Підписати трудовий договір.
 • Отримати дозвіл на роботу.
 • Оформити робочу візу.
 • Їхати працювати.

ДОЗВІЛ НА РОБОТУ

Особливості працевлаштування у Бельгії: Дозвіл

Дозвіл типу А. Надає право працювати без обмежень в любій сфері діяльності і надає можливість змінювати роботодавців. Дозвіл такого типу може отримати той, хто понад десять років прожив в Бельгії та пропрацював чотири роки з дозволом типу В.

Дозвіл типу В. Надає право протягом одного року працювати тільки на одного роботодавця, після закінчення терміну дії дозвіл необхідно продовжувати.

Дозвіл типу С. Дає можливість для працевлаштування іноземцям, які перебувають на території країни тимчасово. Термін дії один рік з можливістю пролонгації.

Блакитна карта. Для отримання такої карти потрібно, мати підписаний трудовий договір терміном дії не менше одного року, та мати диплом про вищу освіту і досвід роботи на вибраній посаді. Ще однією умовою отримання цієї карти є зарплатня, яка має перевищувати 4,3 тисячі євро.

ЗАРОБІТНЯ ПЛАТА У БЕЛЬГІЇ

Особливості працевлаштування у Бельгії: Зарплата
 • Мінімальна зарплатня – 1 560 євро, середня – 3 400 євро. Зарплата по спеціальностях виглядає так:
  • Вантажник, прибиральник, офіціант, кухар, перукар – 1,5-2 тис. євро;
  • працівник готельного і туристичного бізнесу – 1,8-2,1 тис. євро;
  • будівельник – 2,7 тис. євро;
  • IT- фахівець – 3,4 тис. євро;
  • інженер – 3,6 тис. євро;
  • науковий співробітник та викладач – 3,5-3,8 тис. євро;
  • страховик, керівник компанії -7-8 тис. євро.

  Дефіцит робочої сили в Бельгії спостерігається в таких спеціальностях, як архітектори, електрики, штукатури, муляри, IT- фахівці, секретарі, соціальні працівники та вчителі англійської в школах.

ЧОМУ САМЕ БЕЛЬГІЯ?

Особливості працевлаштування у Бельгії: Переваги

Мабуть, найголовніше це те, що в Бельгії до іноземців ставляться досить толерантно і демократично. Також треба виділити хороший рівень соціальної культури та відносно швидкий термін натуралізації (процес надання іноземцю громадянства певної країни). Щодо пенсії, то за умови повної зайнятості, вона починає нараховуватись уже через два роки. Крім гарних умов для працівників надаються можливості для підвищення їх кваліфікації. Мігрант може розраховувати на швидке отримання громадянства, що дозволить отримувати соціальні бонуси.

I am message box. Click edit button to change this text.

1 Comment

 • Bibek Bhattarai 2 роки ago

  Dear Sir/Madam
  My name is Bibek Bhattarai. Now i am working in UAE. My nationality is Nepal. I want to apply working in Poland. How to apply work permit. Please kind response.

  Kind Regards

Залишити відповідь

Required fields are marked *