ОСОБЛИВОСТІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ У ЧЕХІЇ

Робота у Чехії та особливості працевлаштування та переваги

В цьому і наступному роках робота в Чехії для українців стане найбільш популярним європейським напрямком. Це пов’язано з тим, що інформація про ту чи іншу вакансію в Польщі досить часто не відповідає реальним вимогам роботодавця. Який після приїзду робітника пропонує йому або меншу за вказану зарплатню, або вимагає більше годин праці. Популяризації роботи в Чехії також посприяло значне розширення меж вакансій чеськими роботодавцями для громадян України.

ЗНАННЯ МОВИ

Знання мови у Чехії та особливості працевлаштування

Ще одне питання яке цікавить наших громадян що мають бажання поїхати до Чехії на роботу: “Чи потрібно знати чеську мову?” Відповідь така, для вакансії нижчої кваліфікації знання мови не є обов’язковим. Маючи бажання працевлаштування на вакансії високого рівня кваліфікації, мову потрібно знати.

РОБОТА У ЧЕХІЇ

Чехія та особливості працевлаштування
  • Іноземний працівник на чеському ринку праці знаходить вакансію.
  • Після цього він зв’язується з чеським роботодавцем та проходить співбесіду.
  • Обговорює деталі й підписує контракт.
  • Оформляє дозвіл на роботу та відкриває робочу візу.
  • Здобувач приїжджає та отримує робочу чи блакитну карту.Оформлення візиЯкщо коротко, то процедура легальної трудової міграції в таку країну як Чехія виглядає так:

  Робоча карта

  Цей документ надає його володарю право працювати у Чеській республіці протягом досить тривалого часу, при необхідності змінювати своє місце роботи. Для отримання робочої карти шукач мусить знайти вакансію з заробітною платнею не меншою ніж мінімальна по країні. Термін дії трудової карти обмежується терміном контракту, але не більший чим два роки.

  Блакитна карта

  Ця карта надається досвідченим працівникам затребуваних та висококваліфікованих професій, таких як інженер, лікар, працівник IT сфери. Також підставою для отримання цього документу є заробітна платня, яка повинна бути в 1,5 раза вища за середньомісячну по всій країні.

ЧОМУ САМЕ ЧЕХІЯ?

Переваги роботи у Чехії та особливості працевлаштування

По перше, Чехія дуже гарна туристична країна, до якої звідусіль їдуть подивитись на її пам’ятки. Тож працювати в гарному місці куди приємніше чим десь на півночі біля ведмедів. По друге, висока заробітна платня. Якщо порівнювати мінімальний оклад який складає 475 євро, це втричі менше ніж в Німеччині, проте це втричі більше ніж в Україні. Але навіть некваліфікована праця оцінюється від 475 до 750 євро. Якщо ви вчитель, будівельник, журналіст, сільгосп. робітник ви будете отримувати біля 1000 євро. В спеціалістів таких професій як: юрист, бухгалтер, лікар, айтішник чи інженер зарплатня буде складати від 1000 до 2000 євро. Окрім доброї зарплатні в Чехії й гарні умови праці:

 • Графік 8-12 годин, один вихідний.
 • Необхідний спецодяг надає роботодавець.
 • Понаднормова праця оплачується додатково.
 • Роботодавець надає дешеве житло.

Чехія дуже різноманітна в пропозиціях вакансій. Працевлаштуватися в цій країні зможе як простий різнороб, так і кваліфікований фахівець. Якщо українець відпрацював контракт у Польщі, він вважається за робітника який має міжнародний європейський досвід. Такий досвід дуже цінний для роботодавця. Тому його не тільки візьмуть на роботу “з руками й ногами”, а й значно збільшать заробітну платню.

Залишити відповідь

Required fields are marked *