Як працевлаштуватись в Німеччині?

Німеччина: робота, зарплата, віза

З кожним роком кількість українців бажаючих виїхати на роботу за кордон збільшується досить суттєво. Сьогодні за кордоном працюють біля 3.2 мільйонів наших співвітчизників і це тільки ті, які працюють на постійній основі. Крім них ще є ті, хто виїжджає на сезонні роботи. Таких біля 9 мільйонів. І це офіційна статистика, яка ж реальна кількість заробітчан ніхто не знає.

Польща має найбільший попит серед наших громадян, це тому що офіційно працевлаштуватись там досить просто. Тим не менш, останнім часом все більше українців не розглядають цю країну як бажану для працевлаштування. Заробітна платня в Польщі хоч вища ніж в Україні, та все ж вона значно менша ніж наприклад в Німеччині.

ОТРИМАННЯ ВІЗИ

Віза у Німеччину

Для отримання робочої візи в Німеччину, крім стандартного набору документів (анкета, закордонний паспорт, фото, контракт) потрібно щоб ваш диплом був визнаний в Німеччині. Перевірити його потрібно в базі anabin.kmk.org. Якщо диплома в цій базі немає, то його треба підтвердити. Це досить довго, та коштує 200-600 євро. Після подання необхідних документів в посольство, воно робить запит до федерального відомства праці, те в свою чергу робить запит до роботодавця який хоче вас найняти на роботу. Роботодавець повинен підтвердити не тільки те, що він підписав з вами контракт, а й те що він не зміг знайти потрібного працівника в Німеччині та Євросоюзі. Якщо це підтверджено, то відомство праці надає дозвіл і посольство оформлює вам візу.

Як бачите все досить складно, але якщо ви математик, архітектор, інженер, лікар, айтішник, то ви можете отримати “Блакитну карту“. Це практично та сама робоча віза, але зі спрощеною процедурою видачі. Для отримання цієї візи не потрібно знати німецьку мову, та отримувати дозвіл відомства праці. О крім перелічених спеціальностей претендувати на отримання блакитної карти може будь-хто, у кого заробітна платня за рік буде складати понад 49.600 євро.

Якщо у вас нема підписаного контракту, якщо ви не претендуєте на отримання блакитної карти, а знайти роботу в Німеччині дуже хочеться, є можливість оформити візу для пошуку роботи. Така віза видається на пів року й оформити її набагато простіше й швидше. Але й тут є один неприємний момент, крім пакета необхідних документів, треба представити довідку з банку, що у вас є кошти для проживання в цій країні. А це немало-небагато 720 євро на місяць, якщо віза на пів року, то коштів повинно бути понад 4000 євро.

Волонтерські програми

В Німеччині діє дуже багато різних програм, які дозволяють іноземцям приїжджати в країну на цілий рік і більше. Наприклад:

 • Волонтерські програми FSJ, BFD. Ви працюєте волонтером в лікарнях, в домах інвалідів, школах, дитячих садочках та отримуєте за це кишенькові гроші, біля 360 євро на місяць. Житло та їду вам забезпечує роботодавець.
 • Програма для вивчення німецької мови Au-pair. Ви проживаєте в сім’ї та допомагаєте дивитись за дітьми. За це отримуєте від 260 євро на місяць. Маєте свою кімнату та харчуєтеся за кошт сім’ї, також вам оплачують курси німецької мови.

Ще є багато різних програм та способів виїхати до Німеччини, головне мати велике бажання.

ЗАРОБІТНЯ ПЛАТА У НІМЕЧЧИНІ

Зарплата у Німеччині

Заробітна плата в Німеччині в середньому в 22 рази ніж в Україні. На це варто зважувати. Мінімальна заробітна плата фіксується законодавством Німеччини, проте коли мова йде про середню, все залежить від домовленостей між працівником та роботодавцем.

На це безпосереденьо впливає рівень освіти, знання мови, термін перебування у країні та досвід роботи. У багатьох випадках саме знання мови може стати вирішальним при визначені розміру зарплатні. Приватний сектор може запропонувати 25Є/год. В місяць це приблизно 3600Є. Проте, в деяких випадках, можна отримати соціальні доплати які піднімають плату за годину до 33Є.

Найбільша зарплатня у Німеччині в лікарів та юристів. В цілому, суми дуже відрізняються залежно від обраної спеціальності. Ось список зарплат у Німеччині згідно статистичних даних.

 • інженери – 70 300 €;
 • програмісти – 68 150 €;
 • природознавці – 67 000 €;
 • економісти – 65 400 €;
 • архітектори – 55 800 €;
 • психологи – 55 200 €;
 • геологи – 53 700 €;
 • політики – 53 000 €;
 • педагоги – 50 000 €;
 • філософи – 47 000 €;
 • історики – 46 800 €;
 • дизайнери – 46 000 €;
 • продавці автомобілів – 33 700 €;
 • будівельники – 33 150 €.

Для більше детальнішої інформації звертайтесь в ТзОВ “Надія Є”

ЧОМУ САМЕ НІМЕЧЧИНА?

Німеччина: робота, зарплата, віза
 • До Німеччини на заробітки їдуть не тільки українці, а й ті ж поляки, греки, словаки й громадяни цілого ряду інших країн і не тільки європейських. Так відбувається тому, що в Німеччині зарплатня одна з найбільших в Європі. На сьогодні мінімальна заробітна плата становить біля 1600 євро. До того ж, вільних вакансій є досить багато. Але є одне але, отримати робочу візу для поїздки в Німеччину досить складно. Є деякі виключення, для затребуваних професій, та загалом навіть підписаний контракт з роботодавцем не гарантує отримання дозволу на роботу.

Залишити відповідь

Required fields are marked *